Kerékpárral Fenékpusztáig

Kerékpárra Fenékig!

Az 5. osztályosokkal elkerekeztünk Fenékpusztára a madárgyűrűző állomásra.

Anikó (az állomás egyik munkatársa) nagyon kedvesen fogadott minket. A kedvünkért már reggel összegyűjtött madarakat, amiket a szemünk láttára gyűrűzött meg.

Szájtátva figyeltük és hallgattuk. Gyönyörködtünk a gyönyörű madarakban. Nagyon élveztük ezt az órát.

Köszönjük! 🙂 ❤

Ám ahogy eljutottunk ide azt is meg kell említenem.

A BrinásVándor mozgalomnak több helyen az országban nagyon sok kerékpárja van. Ezek jó állapotú, jól felszerelt (sisak, bicajos táskák, stb.) kerékpárok. A lényeg, hogy regisztrálás után teljesen ingyen lehet iskoláknak kerékpárokat kölcsönözni. Vannak kötött programjaik és szükség esetén vezetőt is tudnak adni.

Ezt kihasználva Cserszegtomaj Iskola-Gyenesdiás Természet Háza-Fenékpuszta madárgyűrűző állomás-Cserszegtomaj Iskola kört tekertük le, ami kb. 30 km-es túra volt.

Így elsőre kemény menet, de nagyon ügyesek voltak. Ez biztató a jövőre nézve.

Nagyon jó napunk volt!

Köszönöm a szülőknek a kísérést és segítségeket! 🙂 ❤